niedziela 20 maj 2018Dokładnie w 7 lat po zatrzymaniu Bradleya Manninga w Iraku, obecnie Chelsea Manning, została zwolniona z wojskowego więzienia w Fort Leavenworth. Bradley Manning został skazany na 35 lat więzienia za ujawnienie Wikileaks 700 tysięcy tajnych dokumentów, które ukazały światu jak wygląda wojna w Iraku naprawdę i jak bezkarnie Amerykanie dokonują tam zbrodni przeciw ludzkości.

Jednym z ujawnionych przez Wikileaks dokumentów był kilkunastominutowy film pt: Collateral Murder [Morderstwo "na wszelki wypadek"]. To zapis z kamery amerykańskiego wojskowego helikoptera, którego załoga z radością i poczuciem dobrej zabawy morduje dwóch cywilnych dziennikarzy, ostrzeliwuje samochód z dziećmi i morduje jednego z ich rodziców, który spieszył dzieciom na pomoc. Ten film zmienił świadomość globalną zachodniej cywilizacji. I obudził całkiem sporą rzeszę ludzi. Za ujawnienie tej zbrodni Manning dostał wyrok 35 lat więzienia.

Poniższy zapis zawiera brutalne sceny:


Bradley Manning niestety pochwalił się swoim działaniem niejakiemu Adrianowi Lamo - sprzedajnemu hackerowi, który za stosowną nagrodę wydał Bradleya władzom USA. Najgłośniejszy na świecie i kompletnie łamiący prawa człowieka proces sygnalisty (whistleblower) zakończył się drakońskim wyrokiem: 35 lat więzienia.

W więzieniu Bradley spędził prawie 7 lat. Był tam szykanowany, przetrzymywany w izolatce, wyszydzany i torturowany. W międzyczasie przeszedł tam kurację zmiany płci i od tego momentu prowadził życie jako kobieta, Chelsea Manning. Ma na swoim więziennym koncie dwie nieudane próby samobójcze i strajk głodowy.

W ostatnich dniach swojej prezydentury Barack Obama niespodziewanie okazał humanitarny gest i darował Chelsea 28 lat kary. Chelsea Manning wyszła na wolność 17 maja 2017.Barack Obama oświadczył, że zdecydował się na darowanie Chelsea reszty kary z powodu nieadekwatnej surowości wymierzonego jej wyroku w stosunku do wyroków na innych sygnalistów skazanych na dużo mniejsze kary. Warto jednak pamiętać, że administracja Obamy wytoczyła więcej procesów sygnalistom, niż wszyscy prezydenci USA razem wzięci przed nim. Dla większości obserwatorów decyzja Obamy była kaprysem odchodzącej marionetki Deep State.

Armia USA udzieliła krótkiego komentarza w tej sprawie orzekając, że skoro Chelsea wychodzi na wolność oznacza to, że wraca do służby w swojej macierzystej jednostce. Nie jest jasne czemu ma to służyć. Tymczasem Chelsea opuściła więzienie i zatrzymała się w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Ma do swojej dyspozycji 150 tyś USD uzbieranych dla niej przez wspierających ją ludzi na całym świecie na jednej z platform finansowania społecznościowego. Ma też prawo do opieki medycznej jako kobieta, czego odmawiano jej konsekwentnie w więzieniu.

 Zdjęcie/PhotoCredit: Chelsea Manning Tweeter
Źródła: Telegraph. co. uk
oraz sieć