piątek 18 sierpień 2017

AKTYWIZM

Czym jest dobro wspólne chronić?Last Minute zaproszenie: w weekend 11-12-13 sierpnia w Białowieży, w Skansenie odbędzie się kolejna coroczna edycja Dni Kultury Pokoju 2017. Jak co roku impreza organizowana jest przez kolektyw zgromadzony wokół Słomy. Ale w tym roku - w obronie Puszczy Białowieskiej.

Czytaj więcej...

DEKLARACJA WARSZAWSKA - Karta wolności wyboru szczepień


Na stronie PODPISZ.TO znajduje się petycja o pełnej nazwie: DEKLARACJA WARSZAWSKA - "Karta wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepień ochronnych". Dokument ma charakter bardzo uniwersalny i dotyczy obrony naszego prawa do decydowania o nas i o zdrowiu naszych dzieci - w obliczu dość już powszechnie znanych oszustw koncernów farmaceutycznych oraz coraz wyraźniej dostrzeganej korupcji systemu medycznego i prania mózgów zarówno lekarzy jak i pacjentów.

Czytaj więcej...

Vege Wawa

 

Jest niewiele rankingów światowych miast, w których Warszawa odnajduje się na trzecim miejscu w dodatku po Berlinie, Los Angeles, ale przed Taipei. A jednak. Happy Cow, czyli przewodnik po wegańskich i wegetariańskich miejscach na całym świecie zaktualizowała swoją bazę danych o wege miejscach i... Warszawa znalazła się w ścisłej czołówce wege miast na świecie!

Czytaj więcej...

Asgardia


Kiedy w październiku 2016 rosyjski miliarder, oczywiście filantrop, a także naukowiec i przedsiębiorca Igor Ashurbeyli ogłosił zamiar powołania państwa Asgardii na niższej orbicie okołoziemskiej, mało kto był gotów potraktować go poważnie. W niewiele ponad pół roku od daty powołania Asgardii - czyli teraz - wyraźnie widać, że projekt wcale nie jest tak utopijny, jak mogłoby się wydawać. I nie tylko dlatego, że ponad 250 tysięcy osób wystąpiło o obywatelstwo Asgardii. Przede wszystkim dlatego, że ktoś ten projekt zdecydowanie buduje i ma szereg sukcesów zarówno na płaszczyźnie legislacyjnej, jak i konceptualnej, filozoficznej oraz ma wsparcie coraz szerszej - także naukowej - społeczności.

Czytaj więcej...