sobota 20 kwiecień 2019

 

Dożylne wlewy witaminy C jako ratunek w sytuacjach zagrożenia życia to nie jest urban legend [legenda miejska]. Wielu lekarzy pracujących w szpitalach potwierdzi Ci, że odpowiednio duże dawki witaminy C mogą uratować życie w wielu przypadkach, gdy nic innego nie działa. I potwierdzą Ci to, dlatego, że takie mają doświadczenia.

Dwa lata temu pojawił się w polskim internecie artykuł, którego autor zwracał uwagę na to, że w polskich szpitalach wprowadzono "po cichu" zakaz dalszego stosowania dożylnych wlewów z witaminy C. Nie mam możliwości zweryfikowania prawdziwości tej informacji, ale w anglojęzycznym internecie coraz częściej pojawiają się artykuły, które przestrzegają przed analogicznym zakazem wprowadzonym przez niesławną FDA (Food And Drug Administration). Źródłem ostatniej informacji na ten temat jest Natural Blaze - znana strona poświęcona alternatywnym metodom leczenia.

Warto zauważyć, że początek działań FDA w tej sprawie datuje się (podobnie jak wzmiankowany artykuł w polskim internecie) na rok 2014. Być może przyczyną podjęcia tego typu działań był głośny przypadek pewnego nowozelandczyka z roku 2010, który został skazany przez lekarzy na śmierć - czyli na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie - z uwagi na "beznadziejny i nie rokujący stan śpiączki w następstwie tzw. świńskiej grypy". Nie mając nic do stracenia przed odłączeniem go od aparatury podtrzymującej funkcje zyciowe rodzina chorego poprosiła o podano mu dożylny wlew z witaminy C. Szpital odmówił twierdząc, że "nie sądzi, by to mogło pomóc". Po interwencji prawnej jednak doszło do podania wlewu z witaminy C i... po 60 minutach pacjent kompletnie ozdrowiał...

Takie przypadki nie są rzadkością. Słyszałem takie same historie od lekarzy i od przyjaciół, którzy mieli podobne doświadczenia w rodzinie. Cóż, Huston, we have a problem, jak koncerny farmaceutyczne będą zarabiać swoje krocie, jeżeli okaże się, że witamina C jest skuteczna na wiele współczesnych chorób? Żeby nie wspomnieć o nowotworach, leczeniu których dożylnymi wlewami z witaminy C poświęconych jest wiele niezależnych stron w sieci. Także polskojęzycznych.

Na szczęście - przynajmniej w polskich warunkach - są firmy prywatne, które nadal oferują dożylne wlewy z witaminy C - także w domu u pacjenta. Warto o tym pamiętać i może warto się tym pointeresować - gdyby kiedykolwiek było Tobie albo Twoim bliskim to potrzebne.

Wiele użytecznych informacji (łącznie z procedurą dawkowania) znajdziesz na anglojęzycznej stronie dr. Mercoli
Ale jest też wiele informacji w polskim internecie - wystarczy, że wygooglasz "wlewy z witaminy C"

Bardzo ciekawą lekturą w polskim internecie jest Raport Klennera z 1949 roku (sic!) - o skuteczności dużych dawek witaminy C. Znajdziesz go na stronach Akademii Witalności.
Nie sposób nie polecić też książki Jerzego Zięby pt: "Ukryte terapie" - w części drugiej jest też sporo informacji o witaminie C.
 
Akademia Witalności
oraz inne polskie strony w sieci (znajdziesz je TUTAJ)

Zdjęcie/photo credit: FLPP