sobota 20 kwiecień 2019

 

 

19 stycznia 2017 Bundestag przegłosował uchwałę zezwalającą na stosowanie marihuany medycznej w przypadku osób ciężko i chronicznie chorych. Zdaniem legislatorów podstawową funkcją leczniczej marihuany jest działanie przeciwbólowe w przypadku opieki o charakterze paliatywnym, ale uchwała nakazuje także podjęcie badań nad medycznym zastosowaniem marihuany, więc daje nadzieje na szersze otwarcie umysłów tych, którzy tkwią głęboko w gangsterskim programie o nazwie WAR ON DRUGS.

Istotnym zapisem jest też decyzja o refundacji leku przez system niemieckiej opieki zdrowotnej.

Do chwili obecnej marihuana medyczna była dostępna w Niemczech na podobnie karkołomnych warunkach, jakie próbuje się utrzymać w Polsce - żmudne i długie procedury w rękach niekompetentnych urzędników tzw. ministerstwa zdrowia. Ponieważ proces ten w Niemczech toczy się juz od kilku lat, więc liczba obecnie korzystających legalnie z medycznej marihuany w Niemczech wynosi 1020 osób. Nowe prawo z pewnością poszerzy tę grupę. Prawo ostatecznie ma wejść w życie w marcu 2017.

Nie będzie dopuszczona indywidualna uprawa marihuany. Będą dopuszczone uprawy koncesjonowane i kontrolowane przez odpowiednie służby - do celu pozyskiwania marihuany medycznej. Zawsze jednak to ruch w dobrą stronę. Byleby tylko korporacyjni gangsterzy wielkiej farmacji nie doprowadzili do tego, że jedynie marihuana GMO będzie dopuszczona do upraw. Gdyby tak się stało, to nie tylko będziemy mieli do czynienia ze sztuczną rośliną o bliżej nie znanych konsekwencjach długoterminowego stosowania, ale też wciąż będziemy finansować korporacje zbrodni. Oby im się to nigdy nie udało.

Zródła:
Russia Today
Kanabis Info
Inne źródła z sieci
Zdjęcie/Photo Credit: Kanabis Info