piątek 22 marzec 2019Jedna ze znanych alternatywnych amerykańskich witryn Dollar Vigilante opublikowała podsumowanie hipokryzji Donalda Trumpa. W opublikowanym na Efekcie Setnej Małpy artykule "Nie wojnie z Syrią (i Rosją)" zamieściłem jeden z tweetów Trimpa z 2013 roku. Dollar Vigilante w swoim artykule "Trump Is The New Hillary" [Trump jest nową Hillary] zgromadził całą kolekcję tweetów Donalda Trumpa z 2013 roku, kiedy to zasługujący na swój własny trybunał Baracka Obama rozważał atak na Syrię. I co ciekawe Obama z całym swoim zbrodniczym dorobkiem się na to  nie zdecydował, zaś Donald Trump, który wprost deklarował w swojej kampanii wyborczej, że nie będzie się angażował w konflikt z Syrią - bez wymaganej konstytucją USA zgody kongresu zaatakował suwerenny kraj, który nie naruszył suwerenności terytorialnej USA i zabił kilkanaście osób. Raporty dotyczące ofiar są sprzeczne, wszelako potwierdzają się doniesienia o śmierci co najmniej 6 syryjskich oficerów (w tym jednego generała) oraz o co najmniej 8 cywilach (w tym o czterech dzieciach).

Donald Trump założył buty Baracka Obamy. Podobnie jak swój poprzednik działa negując kompletnie swoje wyborcze deklaracje. I zanosi się na to, że ma szanse na pobicie rekordu hipokryzji, który jak dotąd należy do Baracka Obamy:

"Bądźcie przygotowani na to, że jest taka szansa, że nasze koszmarne przywództwo wmanewruje nas nieświadomie w III wojnę światową"


Trump jest nową Hillary

"Zwracam się ponownie do naszego przygłupiego lidera: nie atakuj Syrii. Jeżeli to zrobisz wynikną z tego złe rzeczy, zaś USA  nie wyniesie z tego nic!"


Trump jest nową Hillary

"Prezydent musi uzyskać zgodę Kongresu USA zanim rozpocznie atak. Jeżeli jej nie uzyska, popełni wielki błąd!"


Trump jest nową Hillary

"Jeżeli Obama zaatakuje Syrię i zostaną ranni lub zabici niewinni cywile, on sam oraz USA doznają poważnego uszczerbku na wizerunku!"


Trump jest nową Hillary

W tymże artykule w Dollar Vigiliante znalazło się zestawienie "grzechów głównych" Bashar Al-Assada:

  • Bank Centralny Syrii jest bankiem państwowym
  • Syria nie jest obciążona długiem wobec MFW
  • Syria zakazała stosowania nasion GMO
  • Syria ma swoje rezerwy ropy i gaz
  • Syria odrzuciła rozliczenia w USD

Trump jest nową Hillary

Zdumiewająco podobny zestaw "grzechów głównych" Muanmara Kadafiego był publikowany po zamordowaniu go przez USA  i po zniszczeniu Libii.

Zmienił się ton komentarzy w alternatywnych mediach amerykańskich. Teraz juz wszyscy używają określenia "Deep State" [Ukryte państwo] w stosunku do "grupy trzymającej władzę" w USA. I wszyscy jak na dłoni widzą, jak Trump albo "traci dziewictwo" (wariant moralnie mniej go dyskwalifikujący - że niby był naiwny w trakcie kampanii a teraz się przekonał, że albo się podporządkuje albo podzieli los JFK), albo po prostu był od początku oszustem i hipokrytą. W każdym bądz razie robi dokładnie to, zo by zrobiła na jego miejscu Hillary Clinton. Ta ostatnia zresztą nawoływała do ataku na Syrię na kilka godzin przed atakiem Trumpa.  Nawiasem mówiąc 6 kwietnia (dobę przed atakiem) minęła rocznica stulecia od włączenia się USA w I wojnę światową. Tymczasem "zasługujący na swój własny trybunał" wyrazili swoje poparcie dla kolejnej imperialistycznej wojny USA: Hillary Clinton, Barack Obama, John McCain, kanadyjski premier Justin Trudeau... No i oczywiście pieski na smyczy z Europy i nie tylko.

19 marca 2017 Gallup opublikował informację, że notowania Donalda Trumpa są rekordowo niskie. Znalazł sposób na ich poprawienie?
 

"Teraz, kiedy notowania Obamy lecą w dół - zobaczysz jak zaraz zaatakuje Libię albo Iran. On jest w desperacji."

 

Trump jest nową Hillary

 

 Streszczenie artykułu z Dollar Vigiliante w anglojęzycznym podkaście Jeffa Brewicka:

 
No i dla podkreślenia swojej hipokryzji i obłudy 8 kwietnia Donald Trump napisał:
 

"Gratulacje dla naszych wspaniałych wojskowych (panów i pań) za reprezentowanie USA i świata, także podczas ataku na Syrię."

 
 
Trump jest nową Hillary
 
 

NO NIE. ŚWIATA TO PAŃSTWO NIE REPREZENTOWALI. SWÓJ BRAK SUMIENIA, ODWAGI I UCZCIWOŚCI - OWSZEM.

 

Za:
Tweeter Donalda Trumpa
oraz inne źródła z sieci

Zdjęcie/Photo Credit: Dollar Vigilante