czwartek 21 marzec 2019

 

Jest niewiele rankingów światowych miast, w których Warszawa odnajduje się na trzecim miejscu w dodatku po Berlinie, Los Angeles, ale przed Taipei. A jednak. Happy Cow, czyli przewodnik po wegańskich i wegetariańskich miejscach na całym świecie zaktualizowała swoją bazę danych o wege miejscach i... Warszawa znalazła się w ścisłej czołówce wege miast na świecie!
Na pierwszym miejscu znalazł się Berlin z 55 wege knajpami i ponad 320 miejscami zaklasyfikowanymi jako "przyjazne dla wegetarian". Los Angeles się legitymuje 72 wege knajpami i ponad 240 miejscami przyjaznymi dla wegetarian. Warszawa wygląda przy tych dwóch miastach skromniej z 38 wege miejscami, ale z a jakiegoś powodu znalazła się na trzecim miejscu. Może po prostu kryterium jest ilość knajp na ilość mieszkańców?W dalszej ścisłej czołówce miast przyjaznych wegetarianom znajdują się: Taipei, Nowy Jork, Singapur (40 wege knajp i prawie 600 miejsc przyjaznych), Londyn (79 wegeknajpek), Tel-Aviv (25), Portland i San Francisco (38).

Dwa lata temu powstał zalążek fajnej serii filmów z cyklu Wawangarda - o współczesnej Warszawie. Drugi odcinek serii jest poświęcony wege życiu w Warszawie i choć już się nieco zdezaktualizował (był kręcony w 2015 roku), to jednak fajnie oddaje klimat "boomu" na wege styl życia, który współcześnie jest mocno wyczuwalny na warszawskich ulicach. 

Zdjęcie/Photo Credit: Vegan Corner

Źródło: Happy Cow