czwartek 21 marzec 2019

 

"Nes, zapis przygód pilota" to powieść dla młodzieży, choć i osoby dorosłe mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Utrzymana jest w lekkim, swobodnym stylu, pozwalając Czytelnikowi na relaks i oderwanie od codzienności. Autor programowo unika scen przemocy a obowiązkowe w powieściach fantastycznych kosmiczne pojedynki kończą się co najwyżej niegroźnymi omdleniami. Rezygnuje z jakże modnych w tego typu literaturze czarów i rzucania zaklęć. Okładka utrzymana jest w łagodnych, pastelowych barwach.

Pilot Nes, to kosmiczny podróżnik, poszukiwacz przygód, którego beztroski tryb życia pakuje wciąż w nowe tarapaty. Wykreowany przez autora świat s/f jest jednak krzywym odbiciem naszej własnej rzeczywistości, przedstawiając ją w zabawny, często absurdalny sposób.

Główny bohater nie jest potężnym herosem, trzymającym miecz w dłoniach, nie strzela też z lasera, gdzie popadnie. Podróżuje w czasie, penetruje głębiny oceanów, wnętrza kraterów, organizuje misje badawcze i wycieczki dla młodzieży. Zdarza się, że odwiedza konferencje naukowe i wystawy mody. Towarzyszą mu też często młode, atrakcyjne kobiety, z którymi utrzymuje czysto koleżeńskie kontakty. Całość ilustruje kilkadziesiąt specjalnie przygotowanych rysunków Juliusza Zenknera, nadając opowieściom specyficzny, lekko komiksowy klimat.

 

 

Jeśli chcesz zamówić książkę „NES, ZAPIS PRZYGÓD PILOTA”, skorzystaj z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Cena 20 zł. Wysyłka listem poleconym Poczty Polskiej GRATIS.

ALE...

poza książką jest też i płyta "HORYZONT”. Żeby się o niej więcej dowiedzieć, zajrzyj TUTAJ. Jeżeli zamówisz książkę wraz z płytą zaoszczędzisz 10 zł. Cena zestawu to 30 zł. Wysyłka GRATIS. Skorzystaj z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Autor: Sławomir Kwiatkowski
Format: A5
Ilość stron: 258
Oprawa miękka
ISBN: 9788392315858