poniedziałek 21 styczeń 2019

 

"Nes, zapis przygód pilota" to powieść dla młodzieży, choć i osoby dorosłe mogą znaleźć w niej coś dla siebie. Utrzymana jest w lekkim, swobodnym stylu, pozwalając Czytelnikowi na relaks i oderwanie od codzienności. Autor programowo unika scen przemocy a obowiązkowe w powieściach fantastycznych kosmiczne pojedynki kończą się co najwyżej niegroźnymi omdleniami. Rezygnuje z jakże modnych w tego typu literaturze czarów i rzucania zaklęć. Okładka utrzymana jest w łagodnych, pastelowych barwach.

Pilot Nes, to kosmiczny podróżnik, poszukiwacz przygód, którego beztroski tryb życia pakuje wciąż w nowe tarapaty. Wykreowany przez autora świat s/f jest jednak krzywym odbiciem naszej własnej rzeczywistości, przedstawiając ją w zabawny, często absurdalny sposób.

Główny bohater nie jest potężnym herosem, trzymającym miecz w dłoniach, nie strzela też z lasera, gdzie popadnie. Podróżuje w czasie, penetruje głębiny oceanów, wnętrza kraterów, organizuje misje badawcze i wycieczki dla młodzieży. Zdarza się, że odwiedza konferencje naukowe i wystawy mody. Towarzyszą mu też często młode, atrakcyjne kobiety, z którymi utrzymuje czysto koleżeńskie kontakty. Całość ilustruje kilkadziesiąt specjalnie przygotowanych rysunków Juliusza Zenknera, nadając opowieściom specyficzny, lekko komiksowy klimat.

 

KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY PRZECZYTAĆ FRAGMENT KSIĄŻKI

 

Jeśli chcesz zamówić książkę „NES, ZAPIS PRZYGÓD PILOTA”, skorzystaj z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Cena 20 zł. Wysyłka listem poleconym Poczty Polskiej GRATIS.

ALE...

poza książką jest też i płyta "HORYZONT”. Żeby się o niej więcej dowiedzieć, zajrzyj TUTAJ. Jeżeli zamówisz książkę wraz z płytą zaoszczędzisz 10 zł. Cena zestawu to 30 zł. Wysyłka GRATIS. Skorzystaj z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Autor: Sławomir Kwiatkowski
Format: A5
Ilość stron: 258
Oprawa miękka
ISBN: 9788392315858