Matteo Salvini przeciwko sankcjom wobec Rosji

Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019

 

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini jeszcze przed objęciem urzędu deklarował swoją niechęć wobec proamerykańskiej polityki sankcji wobec Rosji.

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego podjął ponownie temat antyrosyjskich sankcji:

“I continue to believe that we don’t need sanctions. The issue of their removal unites all decent people,”

"Wierzę, że nie potrzebne nam sankcje. Kwestia ich zniesienia łączy wszystkich przyzwoitych ludzi" - powiedział Salvini  po międzynarodowej demonstracji w Milanie w której wzięli udział liderzy 11 prawicowych europejskich partii.

Salvini nie jest jedynym głosem sprzeciwu przeciwko antyrosyjskim sankcjom. To, że stoją one w sprzeczności z interesami europejskich krajów głośno artykułują już Niemcy, Węgrzy, Austriacy i Słowacy.

Antyrosyjskie sankcje zostały narzucone Rosji po aneksji Krymu w 2014 roku. Od tego czasu ich zakres stopniowo się rozszerzał, obejmując  nie tylko konkretne branże i produkty, ale i usługi bankowe. Tak więc realizując interesy Ameryki  działamy wbrew swoim ekonomicznym interesom i wbrew interesom swojego bezpieczeństwa. Bo czy można zrobić coś głupszego, niż storpedować możliwości współpracy z największym i zarazem najbliższym rynkiem, gospodarką i sąsiadem, ze współpracy z którym możemy pozyskać z obopólną korzyścią wszystko, co nam potrzebne?

 

a.

Artykuł jest subiektywnie wybranym zbiorem opinii pozbieranych w wyniku analizy różnych alternatywnych anglojęzycznych źródeł w sieci.

Add comment

Security code Refresh