Chelsea Minnig ponownie aresztowana - za to, że wciąż ma jaja

Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019

 

Chelsea Minning (dawniej Bradley Minning, źródło jednego w większych przecieków tajnych informacji na rzecz Wikileaks) została ponownie aresztowana - za odmowę zeznań przeciwko Wikileaks i Julianowi Assange.

Bradley Minning zastał aresztowany w 2010 roku i osadzony w kolejnych więzieniach o zaostrzonym rygorze. Zgodnie z doniesieniami kilku wiodących w zakresie obrony praw człowieka organizacji oraz informacji bezpośrednio od osadzonego Bradleya był on traktowany okrutnie i torturowany. W trakcie pobytu w więzieniu Bradley podjął decyzję o zmianie płci. Uzasadniał to poczuciem bycia kobietą od lat dziecięcych. Trudno to komentować - nie wiadomo nam, czy i na ile komponentem tej decyzji były traumy, których Bradley doznawał w więzieniu.  Faktem jest, że w 2018 roku stosowną operację Manning przeszła. Imię Chelsea przyjęła jeszcze w więzieniu - jako manifestacja wspomnianych problemów ze swoją seksualną identyfikacją. Od roku 2017 była na wolności dzięki ułaskawieniu, które zastosował wobec niej ustępujący wówczas prezydent USA Barack Obama.

W marcu 2019 Chelsea Minning została zawezwana przed oblicze Grand Jury [Wielka Ława Przysięgłych USA] by zeznawać przeciwko Wikileaks. W mediach alternatywnych szeroko są komentowane powiązania tego wezwania Minnig z aresztowaniem Juliana Assange, które nastąpiło miesiąc później.

Minning stawiła się przed Grand Jury i odmówiła składania zeznań przeciwko Wikileaks (i Assange de facto też) powołując się na pierwszą poprawkę do amerykańskiej konstytucji. Została za to osadzona na 62 dni w więzieniu z cynicznym komentarzem sędziego, że "będzie siedzieć aż zmądrzeje".

Ze względów proceduralnych władze USA były zmuszone wypuścić Minning po 62 dniach więzienia, ale nowo sformułowane Grand Jury ponowiło jej wezwanie. Minning stanęła ponownie przez sędziami, którzy - wobec jej ponownej odmowy składania zeznań - skazali ją nie tylko na karę więzienia, ale i dotkliwą (niemożliwą do zapłacenia) karę finansową. 500 USD dzinnie za każdy dzień odmowy powyżej 30. oraz 1000 USD dziennie za każdy dzień odmowy powyżej dnia 60.

Amerykański system sprawiedliwości
w całej okazałości...

 

a.

Artykuł jest subiektywnie wybranym zbiorem opinii pozbieranych w wyniku analizy różnych alternatywnych anglojęzycznych źródeł w sieci.

Comments 

0 # Chelsea Minnig ponownie aresztowanaAnia 2019-05-30 19:11
Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z powyższym !
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment

Security code Refresh