Za co ścigają Juliana Assange?

Opublikowano: poniedziałek, 20 maj 2019

 

Za Wikileaks. To nie ulega wątpliwości. Za setki tysięcy ujawnionych przez Wikileaks dokumentów, które ukazują teatr oszustwa i "wspólnotę we łgarstwie" - jak na dłoni.

RT opublikowało krótki materiał, który podsumowuje 5 największych "ujawnień" Wikileaks, które stoją ością w gardle administratorom naszej planety:

1. [2007] Manual tortur z Guantamo Bay (238 stron, wprowadzony w życie w 2003 roku) - ukazywał metody torturowania więźniów, aby wydobyć z nich "pożądane" zeznania.

2. [2010] "Collateral Murder" [Morderstwo przy okazji] - zapis akcji mordowania cywilów w Iraku przez żołnierzy amerykańskich wojsk okupacyjnych - video z helikoptera, którego załoga tego mordu dokonała komentując to między sobą jak dobrą zabawę. Za przeciekiem tych materiałów stał Bradley Minning (obecnie Chelsea Minnig) - aresztowany w konsekwencji tej publikacji. Kontynuacją tego przecieku była konsekwentna publikacja dalszych dokumentów uzyskanych dzięki odwadze Minnig - o wojnie w Afganistanie i Iraku. Ujawniono wówczas, że tzw. siły koalicji (czyli USA i satelici) zamordowały w samym Iraku 66 tysięcy cywilów.

3. [2010/2011] 250 tysięcy maili - tajna korespondencja pomiędzy amerykańskimi placówkami dyplomatycznymi i departamentem Stanu USA - ujawniła niewiarygodne brudy amerykańskiej "polityki". Najgłośniejszym echem tego przecieku było ujawnienie tajnego wsparcia operacji eksterminacji Jemenu, które USA udzieliło wykonawcy tego wyroku - Arabii Saudyjskiej. Chwały Ameryce nie przysporzyły przecieki maili ujawniające akcje szpiegowania dyplomatów ONZ (Hilary Clinton), czy też korespondencja między Arabią Saudyjską i USA w sprawie nacisków Arabii, by USA zaatakowały Iran. Nie przeszły też bez echa informacje o chińskim cyberataku na Google.

4. [2016] Wybory prezydenckie w USA - korespondencja Konwentu Partii Demokratycznej oraz komitetu wyborczego Hilary Clinton ujawniająca kulisy "ustawki", która wyeliminowała z wyścigu prezydenckiego Bernie Sandersa faworyzując ewidentnie Hilary Clinton.

5. [2017] Vault 7 - prawdopodobnie największy w historii wyciek tajnych dokumentów CIA. Ujawniał arsenał cybernarzędzi zgromadzony i przygotowany przez CIA w celu ingerencji, hakowania, manipulowania i fałszowania dowolnych informacji. Ukazywał zakres działania cyberprzestępców z CIA zarówno na platformach społecznościowych jak i na różnych witrynach internetowych, forach itp. Vault 7 ujawnił też możliwości szpiegowania każdego literalnie smartfona, czy też każdego użytkownika "smart TV", które w każdej chwili można przemienić w mikrofon nagrywający wszystko, co dzieje się w domu abonenta.


 

a.

Artykuł jest subiektywnie wybranym zbiorem opinii pozbieranych w wyniku analizy różnych alternatywnych anglojęzycznych źródeł w sieci.

 

Add comment

Security code Refresh